Egészségi állapotunk egyik fontos alappillére, hogy milyen állapotban van az immunrendszerünk és megfelelő-e szervezetünk nyirokkeringése. Ma a táplálkozással bevitt méreganyagok, vegyszerek, tartósítószerek 15-20-szor jobban leterhelik az immunrendszert, mint 50 évvel ezelőtt. Nem véletlen, hogy egyre inkább növekszik az allergiás, rákos megbetegedések és a cellulitises problémák száma, ami – jelenlegi tapasztalataink szerint - a szervezetben lerakódott salakanyagok mennyiségével van egyenes arányban.
A nyirokmasszázs tanfolyam során olyan elméleti és gyakorlati ismeretanyag átadása történik meg, mely segítségével a masszőr egy teljes testet átdolgozó nyirokmasszázst képes adni.
A nyirok masszázs szerepe
A szöveteinket behálózó nyirokrendszernek kiemelkedően fontos szerepe van szervezetünk méregtelenítésében. A szövetekbe került mérgek, baktériumok elszállítását, megsemmisítését a nyirokrendszer végzi, ezért nélkülözhetetlen a betegségek legyőzésében, illetve a megelőzésében, az immunrendszerünk megfelelő működésében. A nyirokkeringés mozgását a légzés és az izmok nyomása segíti. Mozgásszegény életmód mellett ez a támogatás elmarad, és a nyirokkeringés lelassul. Ezen próbál segíteni a nyirokmasszázs, amely során a lassú, egyenletesen alkalmazott fogások növekvő, majd csökkenő nyomást gyakorolnak a bőrre, illetve az izmokra.
Egy erősen elsalakosodott testet nem lehet egy kezelés alatt megtisztítani, ezért rendszeresen, kúraszerűen érdemes nyirokmasszázst alkalmazni. Nincs káros mellékhatása. Legkorábban csak néhány kezelés múlva mutathatunk fel egyértelműen látható és tapintható eredményt. Van olyan ritka kivétel, mikor azonnal látható változás. A légiesen könnyű mozgás viszont mindig érezhető.
Nyirok masszázs célja
A Nyirokmasszázs célja, hogy a nyirokrendszer zavarai következtében a szövetekben felgyülemlett vizet, méreganyagokat eltávolítsák, megszüntessék a duzzanatokat és fokozzák a szervezet ellenálló képességét. A nyirokmasszázs során simító, pumpáló mozdulatokkal ürítjük ki a nyirokcsomót, meggyorsítva a pangó nyirok eltávozását. A kezelés emellett javítja a közérzetet: aktiválja az immunrendszert, feszültségoldó, gyulladáscsökkentő, és nyugtató hatású.
A nyirokrendszert a bőr és a kötőszövet masszírozásával aktiváljuk. Mérséklődik a nyomás miatti fájdalom és feszülés. Élénkül a nyirokrendszer működése és a vérkeringés, és nem utolsó sorban hat a vénákra is.
Általánosan közérzetjavító, relaxál testi, idegi, agyi szinten, és felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat, valamint mérsékli a cellulitot.
A tanfolyam tervezett tematikája:
- Nyirokrendszer rövid ismertetése: nyirokpontok, fontosabb nyirokcsomók
- Nyirok és a vérkeringés kapcsolata
- Nyirokmasszázs :eredete, kedvező hatásai, indikációi, kontraindikációi, szerepe és célja
- Nyirokkeringést aktiváló tippek
- Ödémáról bővebben: mit jelent a szó? Mikor beszélünk róla? Hogyan keletkezik?
- Ödéma fajtái
- Vizenyőt okozó tényezők
- Kezelésének általános szempontjai a nyirokmasszázson kívül.
- Maszázs előírásai, fogásai, technikája és alapszabályok
Nyirokmasszázs gyakorlati kivitelezése:
- hanyatt fekve: arc, mellkas, karok, has és lábak
- hason fekve: lábak hátulról és a hát
A tanfolyamra lepedőt, törülközőt és masszázs olajat vagy krémet kell hozni.
A tananyag elméleti anyaga (írásos - fénymásolt - formában átadva és email-ban elküldve) átadásra kerül.
Ajánlott a laza és kényelmes ruházat, valamint enni- és innivaló.
(A tanfolyam alatt csak rövid szünetek lesznek.)
|